Sunt copleșită în cel mai frumos sens de tot binele și toată iubirea care vine spre mine. A fost zi cu gesturi mici, dar care produc un ecou intern mare: am primit trandafiri din grădină, am stat de vorbă într-un call video cu un puști de doi ani și mama lui care m-au absorbit complet, am făcut pilates, am terminat o carte, am tolănit. Le pun pe toate în sertarul #astăzimi-aplăcut și șoptesc “mulțumesc.” 🤍

Sertar – 27 iunie 2025