Ce bine mi-a prins o zi întreagă petrecută în natură, cu conversații și voie bună. O găzduiesc cu recunoștință în sertarul #astăzimi-aplăcut. 🕊️

Sertar – 5 iunie 2026

Lumina din Chișinău e mieroasă, blândă, profundă. O savurez de fiecare dată când am ocazia, la fel cum fac și cu bunătățile culinare de aici. Bune de îngrămădit în sertarul #astăzimi-aplăcut. 🤭

Sertar – 4 mai 2026

Am primit o cartolină-cadou pe care erau scrise mai multe gânduri frumoase către mine, dar unul m-a înduioșat în mod deosebit. Era despre sentimentul de familiaritate și lipsa de judecată, ceea ce vă doresc și dvs., respectiv să primiți un așa compliment, numa’ bun pentru sertarul #astăzimi-aplăcut. 🫠

Ziua asta a fost turbo, până și anul de față l-am scris inițial “2926”, eram într-un mega viitor. 🤭 Anyway, s-a făcut liniște, iar eu știu exact ce am nevoie. Gând curajos pentru sertarul #astăzimi-aplăcut.

Poate că cel mai frumos dar rămâne, într-adevăr, timpul împărtășit. Iar atunci când vine din buzunarul de la vestă, adică învelit în multă generozitate, nu doar că se dilată, dar capătă profunzime și însemnătate. Am avut parte de el din plin alături de Matei, Anca și Lucian, iar pentru asta știu ce am de făcut. Să spun „mulțumesc” și să deschid laaarg sertarul #astăzimi-aplăcut. ❤️

Sertar – 1 iunie 2026

Un final de lună plin de blândețe și voie bună. Întâlniri spontane, conversații valoroase, umor, gust de mare, seri lungite pe afară. Toate își au locul în sertarul #astăzimi-aplăcut. ❤️

Sertar – 31 mai 2026

O jumătate de zi petrecută în tihnă cu Erika și un drum spre casă în care m-am bucurat de lanuri întregi de maci. Ce bucurie pentru sertarul #astăzimi-aplăcut.

Sertar – 30 mai 2026

Ziua asta m-a alintat în fel și chip, dar las aici un mesaj care a venit de la un om pe care l-am văzut o singură dată în viață, dar s-a lipit de mine într-un mare fel. Direeeeect în sertarul #astăzimi-aplăcut, alături de un vernisaj simpatic, un prânz cu o echipă pe cinste și mult zvâc pentru ceva ce sper mult să-mi iasă. 🤞

Sertar – 29 mai 2026

A fost o zi care s-a lipit bine de tot de buzunarul de la vestă, iar fotografia făcută de stimabila Oana redă excelent bucuria pe care am trăit-o. Așez totul cu recunoștință în sertarul #astăzimi-aplăcut. 🤍

Sertar – 28 mai 2026

Are și Bucureștiul farmecul lui, mai ales când pot să decupez timp pentru mine, să merg într-o grădină și să beau un cold brew tonic care m-a trimis cu gândul la un ananas bine copt. Momente gingașe, numai bune de găzduit în sertarul #astăzimi-aplăcut. 🌞

Sertar – 27 mai 2026